Dolazi mi jedna klinka na nastupe.
Mislim, nije klinka.
Ima dvadeset i nešto,
ali vidi se razlika u godinama.
Dolazi sa tatom i mamom.
Dolazi sa drugom.
Dolazi sa dečkom.
Dođem im kao neka vrsta
porodične zabave.
Nikada joj se nisam udvarao.
Nikada joj nisam rekao ništa.
Pošaljem joj ponekad srce,
i ona meni.
I možda je jedina koja lajkuje svaku moju objavu.
Da li ih čita?
Ne znam, ne verujem.
Isuviše je sve to staromodno za njene mlade godine.
Isuviše je u životu.
Poezija te stigne tek kada se razočaraš.
Ona još nije imala u koga.
Gleda svet, onako kako svet gleda nju.
Zbog mladosti, još su joj sva vrata otvorena.
Nekada, kada sam tužan,
setim je se.
Ona nema pojma o tome.
Nikada nisam voleo da se krijem
iza bilo koga,
ni iza nacija, religija,
ovih, onih.
Uvek sam išao sam.
Ali bi tako nekada da se sakrijem iza nje.
I da sve bude dobro.
Dokle god smo zanimljivi mlađima od sebe,
nije sve izgubljeno.